Jak walczyć z łysieniem?

Po trzymiesięcznej kuracji Profolanem zauważyłem wyraźną poprawę stanu włosów oraz zahamowanie procesu łysienia. W momencie, gdy kończyło mi się trzecie opakowanie, pojawiła się myśl, co robić dalej – czy odstawić suplement, czy dalej brać? Postanowiłem, że przez kolejny miesiąc będę brał połowę dawki, potem zrobię przerwę, a następnie znów powtórzę kurację. Oprócz tego będę wspomagać się innymi metodami.

Jedną ze skutecznych metod, które mogą pomóc na łysienie, jest picie naparów z pokrzywy. Pewnie większości z Was popijanie ziółek kojarzy się z babciami i dziadkami, jednak jeśli chcecie wzmocnić włosy od środka, nie ma na to lepszego naturalnego sposobu, niż właśnie pokrzywa. W tym nielubianym chwaście, z którym zetknięcie powoduje parzenie i bąble, mieści się mnóstwo cennych składników, a wśród nich: kwasy organiczne, flawonoidy, fitosterole, garbniki, karotenoidy, witaminy (C, K, kwas pantotenowy, B2) oraz minerały (żelazo, krzem, magnez, wapń, mangan). Regularnie wypijane napary z pokrzywy pomogą Wam wzmocnić cebulki włosów, przez co będą one mniej podatne na wypadanie. Inną właściwością pokrzywy jest przyspieszanie porostu włosów i ogólna poprawa ich formy, co dla łysiejących może być bardzo cenne.

Jeśli macie czas oraz dostęp do niezanieczyszczonych obiektów zielonych, na których rośnie pokrzywa, możecie pokusić się o samodzielne zebranie i ususzenie jej liści. Możecie też nabyć ziele pokrzywy w sklepach zielarskich lub aptekach. W sklepach ze zdrowymi produktami znaleźć można także sok z pokrzywy. Jest bardzo cenny.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.